Polecam najbardziej oryginalne spotkania wakacyjne w naszym regionie- Wioska Wolnych Dzieci w Bolanowie-kontrolowana swoboda, mnóstwo atrakcji (basen z plażą, ognisko, grill, wyprawa do lasu, zajęcia plastyczne), nauka samodzielności- dzieci same przygotowują menu
i posiłki, wybierają zabawy i to wszystko w środku lasu z psami w tle. Dzieciaki decydują w jaki sposób spędzają wolny czas spośród propozycji też przygotowanych przez organizatorów. Pełno wyzwań, radości i śmiechu oraz mnóstwo nieograniczonych możliwości.

Mama Huberta

Wioska Wolnych Dzieci zachwyca i zaskakuje wszystkich uczestników. Wymyślamy, inspirujemy, działamy i tworzymy. Tutaj każdy jest ważny
i doceniony. Tutaj każda emocja ma prawo wybrzmieć i zostać zauważona. Tylko tutaj dzieci mogą bawić się w deszczu i chodzić boso po trawie. To tutaj przekraczamy granice naszych możliwości
i rozwijamy talenty. To stąd nie chcemy wyjeżdżać i to tutaj chcemy wracać. To tutaj w środku lasu, telefony nie mają zasięgu. To tutaj jest takie miejsce, gdzie natura jest tak blisko, że bliżej się nie da. To tutaj mamy prawo mówić, wyrażać kreować. I to miejsce kochają Wszystkie Wolne Dzieci – bez względu na to ile mają lat.

Ala Terapeutka

Mama Marcela i Milan

Jeżeli nie macie co zrobić ze swoimi pociechami, a wizja dziecka siedzącego przed tv lub telefonem nie nastraja optymistycznie.
To ja z całego serca polecam Wioskę Wolnych Dzieci. Dzieci poznają tam najważniejsze aspekty wyrażania własnych myśli, uczą się jak wyrażać emocje. Efektem ubocznym jest widok silnie ugruntowanego
i wierzącego w siebie dziecka, które przygotowuje samodzielnie posiłki. Kto by nie chciał? Nieprawdaż? Ja od tygodnia nie wiem co to znaczy zrobić dzieciom śniadań, ba nawet kolację.

Co Mówią Rodzice Naszych Podopiecznych

 

Odwiedż nas

Imię
Nazwisko
E-mail:
Numer Telefonu
Wiadomość:


Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji warsztatu (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Cleantech Polska

Monika Erkens

Bolanów 1

Lubin 59-311

NIP 6921701249

tel. 506 156 789 , 512 044 561

Kontakt

Formularz

 

 © 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wioska Wolnych
Dzieci

Ośrodek Edukacyjno - Szkoleniowy

 

To Ty decydujesz,
          co robisz na swoich wakacjach!
 

 

Kontakt

Monika Erkens
Tel: 506 156 789
Email: biuro@strefabolanow.pl

ZAPISY

Wioska wolnych dzieci Bolanów

Od 2015 roku prowadzimy spotkania warsztatowe dla dzieci
od 5 lat do 15. Wakacje oraz ferie w wiosce pod miastem to czas spędzony na łonie natury od godz. 8.00 do 16.00. od poniedziałku do piątku. Towarzyszy nam formuła Pełny Luz. Jest ona oparta na edukacji demokratycznej w której to dzieci biorą odpowiedzialność za tworzenie swojego wolnego czasu.

One wymyślają, a my im w tym towarzyszymy. Tutaj zapraszamy do pomocy NUDE, tak nudę. To nuda jest wyzwalaczem kreatywności u dzieci, to dzięki niej tworzą, się nowe pomysły, a nowe pomysły to nowe połączenia neuronów w mózgu dziecka.

To nuda powoduje, że dzieci stają się bardziej otwarte, samodzielne, bo jest ona dobra, ale na moment.

Aktywność wyzwolona u dzieci w ten sposób powoduje, że angażują się one bardziej w to co robią, sprawia im to wiele radości i frajdy. My staramy się ponad wszystko pozwolić dziecku na swoją inwencję twórczą, na kontakt z naturą, bo to w prostocie jest siła.
U nas atrakcją jest to, że pozwala się dziecku na bycie sobą, pozwala się na własne wybory, nikt mu nie narzuca formuły, pomysłów, zadań.
Każdego dnia podczas pobytu mamy też warsztaty kulinarne, bo wolne dzieci maja wiele talentów i ugotować sobie posiłek też potrafią.

Zapraszamy również na warsztaty wakacyjne pn. UWAGA EMOCJE i UWAGA MYŚLI. Formuła Pełny Luz jest rozszerzona o naukę jak radzić sobie z emocjami i myślami. Niezwykle istotny aspekt naszego życia jest na co dzień marginalizowany, ale nie u nas.
Uwaga Emocje to zajęcia na których oczywiście rozmawiamy bardzo dużo o emocjach. Po co są? Jak wyglądają? Gdzie mieszkają? Czy mają kolory? Do czego są one nam potrzebne? Celem warsztatów jest wspieranie rozwoju dzieci poprzez doświadczanie, umiejętne rozpoznawanie emocji. To inspiracja poszerzania wiedzy z zakresu inteligencji emocjonalnej- bazując na sztuce, świadomości ciała, naturze, psychologii i filozofii. Uwaga Myśli to uważność na siebie w tu i teraz, to świadome zarządzanie myślami o sobie, o świecie które dziecko otacza. To realne narzędzia, które pozwalają dziecku zadbać o swój zdrowo stan psychiczny.
Szczerze polecamy je do wyboru rodzicom, którzy wiedzą co to znaczy inwestycja w rozwój osobisty dziecka.

Wioska wolnych dzieci Bolanów
Wioska wolnych dzieci Bolanów
Wioska wolnych dzieci Bolanów

Zapraszamy również na warsztaty wakacyjne pn. 

UWAGA EMOCJE I UWAGA MYŚLI.

Wszelkie aktualności na temat naszej oferty sezonowej znajdziecie na naszym facebooku 

My wierzymy, że dziecko w naturalny sposób pragnie poznać ten świat, dlatego stworzyliśmy takie miejsce w którym ta ciekawość może być wyrażana, zauważona. Jesteśmy miejscem w którym to dziecko decyduje co robić, w co się bawić, jakiej na ten moment pragnie aktywności bądź odpoczynku. Wszystkie edycje wioski pokazały, że dzieci są w ciągłej aktywności, że potrafią sobie zorganizować czas i nie potrzebują do tego wszystko wiedzącego dorosłego.

My stoimy obok i możemy się zachwycać jakie mamy wspaniałe, kreatywne dzieci, które wiedzą czego chcą i mają genialne pomysły!

Zapraszamy do naszej galerii, tam możecie podglądnąć co robią dzieci kiedy dorośli im nie przeszkadzają.

Strefa Bolanów
Wioska wolnych dzieci Bolanów